Jetojnë Cricket Streaming Online

Asia Cup 2018, PAGE 2019 Transmetim direkt

Asia Cup 2018 orar, Regjistrimet, Koha Tabela, Lista Match & PDF Download

Asia Cup 2018 orar – Turneu do të fillojë nga 15 shtatori 2018 dhe do të vazhdojë deri më 28 shtator 2018. Të gjitha ndeshjet do të luhen në Emiratet e Bashkuara Arabe, ose në Dubai Cricket Stadium ose Abu Dhabi. Qualifiers janë duke luajtur në ditët e sotme në mes të gjashtë ekipe Nepal, Emiratet e Bashkuara Arabe, Malaysia, Hong Kong, Oman, dhe Singapori. Finale do të luhet më 6 shtator dhe ekipi fitues do të bashkohet me pesë ekipe ICC Full anëtarit në Azi Cup 2018 duke filluar nga 15 shtatori. These Six teams are divided into two groups, Grupi A dhe Grupi B. Çdo grup përbëhet nga tre ekipe dhe secili ekip do të luajë dy ndeshje në garat fazën e grupeve. Top dy ekipet nga të dy grupet do të luajë Super katër dhe dy ekipet e do të hyjë në Azi filxhan 2018 final i cili do të luhet më 28 shtator 2018 në Dubai International Stadium Cricket.

në parim, Asia Cup 2018, do të vendosë Mbretin e Azisë, si të gjitha ekipet pjesëmarrëse janë nga ky kontinent. Each team is preparing up to their level best to win this Clash of Giants. Ju mund të shikojnë të gjitha ndeshjet e Asia Cup 2018 jetoj këtu.

Asia Cup 2018 orar

Turneu do të fillojë më 15 dhe përfundon më 28 shtator. Ndeshjet do të luhet ose në Dubai ose Abu Dhabi Cricket stadiume. Një numër i madh i spektatorëve priten si bileta për të gjitha ndeshjet janë shitur tashmë. Sipas Orari Asia Cup, Bangladesh will take on Sri Lanka in the first match of the tournament. Pakistan will play against the sixth team on 16th September. Sri Lanka dhe Afganistani do të takohen më 17, ndërsa më 18 shtator, India do të luajë ndeshjen e parë të turneut kundër skuadrës së Gjashtë. Ndeshja, të cilat do të kalojnë të gjitha të dhënat e shikueshmërisë do të luhet më 19 shtator në mes të rivalëve Pakistanit dhe Indisë në Dubai International Stadium Cricket. Të gjitha kanalet televizive që transmetojnë në këtë ndeshje do të merrni norma shumë të larta komerciale, sepse India vs Pakistan do të shikohet nga miliarda njerëz jetojnë. On 20th September Bangladesh versus Afghanistan match will be played. Check out the complete Asia Cup 2018 ndeshjeve poshtë, Përveç kësaj, ju mund të shkarkoni Asia Cup 2018 Orari në PDF duke klikuar “PDF” button poshtë.

 

Asia Cup 2018 Orari Pdf

Get Asia filxhan 2018 Orari në pdf, instalime pdf, orari pdf, date and time pdf from below. Shkarko Azi orarin filxhan filxhan dhe Azi 2018 Orari ndeshje List Shkarko objektit gjithashtu mund të availed.

 

 

Asia Cup 2018 Pakistan Ndeshjet

 

Asia Cup 2018 India Ndeshjet

 

Asia Cup 2018 Bangladesh Ndeshjet

 

Asia Cup 2018 Afganistan Ndeshjet

 

Asia Cup 2018 Sri Lanka Ndeshjet

 

Check Out: Asia Cup 2018 Orari Cricbuzz

 

Asia Cup 2018 Regjistrimet

Asia Cup 2018 instalime, Shkarko Asia Cup 2018 Regjistrimet. Check out the Asia cup fixtures below, ju gjithashtu mund të shkarkoni një kopje të Azisë filxhan 2018 ndeshjeve në PDF nga linkun e dhënë më lart.

Asia Cup 2018 orar

Asia Cup 2018 Regjistrimet

 

Asia Cup 2018 Koha Tabela

Check out kupën orarin Azi poshtë, ju gjithashtu mund të shkarkoni Azi filxhan 2018 time table in pdf from the link given above.

Asia Cup 2018 Time Table

Asia Cup 2018 Koha Tabela

 

rekomanduara Posts:

përditësuar: shtator 7, 2018 — 2:24 pm

Autori

admin

5 Comments

Shto një koment
  1. Wow, thank you for sharing!!! What a wonderful post!!Thanks for sharing such an awesome article with us!
    Asia Cup 2018 Cricket Schedule, Transmetim direkt, skuadrat

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

PAGE - Pakistan Super League © 2018